wybory 2007, 2005. Komisja Spraw Emigracji i Polaków za Granicą
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
GAZETA POLSKA - Frankfurt
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SEJM
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Add me to your address book
Google Groups – wersja beta
magazyn europejski
Odwiedź tę grupę
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Stefan Kosiewski

Utwórz swoją wizytówkę
środa, 18 listopada 2009
Nie ma o czym dyskutować z Kozłowskim, nie przedłożył bowiem Polakom jak dotąd uczciwej oferty politycznej.

Zdziwiony jestem, że Pan mgr inż.Józef Bizoń wierzy w takie brednie.
Ryszard H.Kozłowski
P.S.
Nie jest prawdą, że zamierzamy coś rejestrować. Przymierze Narodu Polskiego
, (jak sama nazwa wskazuje jest Przymierzem Polaków),
zostało zarejestrowane w kwietniu br.  jako Partia Narodowa-Katolicka i w
chwili obecnej liczy więcej członków niż sumaryczna liczba członów
wszystkich , istniejących partii politycznych. Naszym atutem jest posiadanie
b. mocnego programu gospodarczego w oparciu o własne zasoby przrodnicze.
R.H.K

http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/8c8d2f7ac46b9f49?hl=pl

Własne zasoby przyrodnicze państwa polskiego oraz ich ewentualne wykorzystanie w budowie programu politycznego dla nowego, autentycznie polskiego rządu w Polsce to interesująca Sprawa nie tylko dla żzydow, którzy chcieliby ciągle sami zarządzać Polakami konstruując im kolejnego POTWORKA POLITYCZNEGO, tym razem pod przewodem prof. Kozłowskiego.
 
Polacy nie chcą żydowskiego zarządzania, AWS-bis, czy PiS-bis. Polacy nie chcą kolejnego Chazara w roli Polaka nad Polakami.
 
Jak sama nazwa wskazuje: Polska Zjednoczona Partia Robotnicza nie była ani polska, ani zjednoczona, ani partia, ani robotnicza.
 
Tak samo zarejestrowane przez prof. Kołowskiego w tajemnicy przed Polakami "Przymierze Narodu Polskiego" nie jest ani partia, ani narodowa, ani katolicka.
 
Uczciwy z natury Naród Polski zasługuje na uczciwe stawianie Sprawy.
 
Po wszystkich żydowskich przekrętach i oszustwach XX i XXI wieku nie można już do Polaków odnosić się jak do gojów i głupków, którzy tylko bredzą. Wiele wskazuje na to, że to właśnie prof. Kozłowski jest zainfekowany gorączka polityczną i dlatego bredzi, widzi sie już w roli przyszłego premiera na białym koniu, a nie wspomina nic o swoich negatywnych doświadczeniach w organizowaniu rzekomo patriotycznych, polskich ugrupowań politycznych w Krakowie.
 
Demokratycznych partii nie zakłada się na tajnych konwentyklach z udziałem "czerwonych  beretów Radia Maryja", prawdziwa masoneria nie postępuje w tak niemądry sposób.
 
Nie ma o czym dyskutować ani z Kaczyńskim, ani z Rydzykiem, ani z Kozłowskim, nie przedłożył bowiem Polakom jak dotąd żaden z nich uczciwej oferty politycznej.
 
Z Panem Bogiem
 
Działacz Harcerski Stefan Kosiewski, pwd.


Prezes Stefan Kosiewski, Prof. Ryszard H. Kozłowski
http://senat.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?80637
piątek, 30 stycznia 2009
o geotermii w Saksonii, Krakowie i w Toruniu - Umweltfreundliche Energie aus Erdwärme

Stefan Kosiewski, Prof. Ryszard H. Kozłowski


Sachsen hat sich hohe Ziele beim Klimaschutz gestellt. Bis 2020 soll sich der Anteil erneuerbarer Energien verdoppeln. Der Ausstoß von CO2 soll sich um nahezu ein Viertel reduzieren. Ein Weg ist die Nutzung von Wärme aus der Erde. Wo lohnt sich das? Und wie hoch ist der nötige Aufwand? Informationen dazu liefert künftig der Sächsische Geothermieatlas. Umweltminister Frank Kupfer stellt Ihnen den Atlas vor und informiert sich vor Ort über eine Geothermieanlage.

Wir laden Sie ein zur

Pressekonferenz mit Umweltminister Frank Kupfer
am Freitag, dem 24. April 2009, 10.00 Uhr
auf dem Gelände der Firma AC Tech GmbH,

Halsbrücker Straße 51, 09599 Freiberg (Landkreis Mittelsachsen).

Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass Sie auf dem Gelände der ACTech GmbH nur auf besonders ausgewiesenen Plätzen Filmen und Fotografieren dürfen.

Wir freuen uns auf Ihr Kommen.

Mit freundlichen Grüßen
Frank Meyer, Pressesprecher
----- Original Message -----
Sent: Wednesday, April 22, 2009 11:56 AM
Subject: [SMUL] Umweltfreundliche Energie aus Erdwärme

On 30 Sty, 11:15, Kultur

czy to jest strata, jeżeli ktoś ma i z tego, co ma,  daje  komuś drugiemu z własnej woli zarobić?

http://groups.google.com/group/soc.culture.polish/browse_thread/thread/aa7c6059bcbf3c0c?hl=pl

wtorek, 10 lipca 2007
prof. R.H. Kozłowski przeciwko Papieżowi i Nuncjuszowi Apostolskiemu, w obronie sojuszu żydokomuny Kaczyńskich i Szambo ma Ryja

----- Original Message -----
Sent: Tuesday, July 10, 2007 9:19 AM
Subject: Re: [sowa] Za komunikatem udostepnionym 06. 04. 2006 r. i wytycznymi, które otrzymali z Watykanu Biskupi w Polsce, jest prawda gorzka, ponura i bardzo grozna.

Potwornie prymitywne sa te ataki na nasze, polskie Radio Maryja w tym portalu.
Jest to ewidentny dowód , że ten portal nie jest pro-polski..
Autorzy, tych bredni nic nie rozumieja z tego co wydarzyło sie w Polsce , szczególnie w okresie ostatnich 18 lat.
prof. Ryszard Henryk Kozłowski
 
----- Original Message -----
From: SOWA
Sent: Monday, July 09, 2007 4:46 PM
Subject: [sowa] Za komunikatem udostepnionym 06. 04. 2006 r. i wytycznymi, które otrzymali z Watykanu Biskupi w Polsce, jest prawda gorzka, ponura i bardzo grozna.
Kategorie
poniedziałek, 09 lipca 2007
Jarosław szamba się chwyta
 
"Wprost" opublikował nagrania

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk
TVN24

Na stronach internetowych tygodnika "Wprost" można wysłuchać fragmentów nagrania wykładu o. Tadeusza Rydzyka, podczas którego padają stwierdzenia, że prezydent Lech Kaczyński to "oszust", a prezydentowa "czarownica". (...) http://wiadomosci.onet.pl/1568612,11,item.html
Toruńska prokuratura przeanalizuje nagrania o. Rydzyka
- (...)
http://wiadomosci.onet.pl/1568633,11,item.html
Redemptoryści - zespół zbada wypowiedź o. Rydzyka
Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka".

Redemptoryści powołali zespół, który zbada wypowiedź o. Rydzyka
       http://wiadomosci.onet.pl/1568629,11,1,0,120,686,item.html

Thursday, Apr 06, 2006   Kościół nie rychliwy, ale sprawiedliwy: Abp. Kowalczyk, Stolica Apostolska, Biskupi a Radio Maryja
Abp Józef Kowalczyk, fot. TVN24
żydowskie Radio Maryja, zerwany pas transmisyjny okrągłego stołu

Taśma Prawdy: Download this episode (3 min)   Polakom i katolikom: Wesołych Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus Zmarwychwstał, nasza Nadzieja nie jest płonna. Nie na darmo modlimy się i pracujemy na intencję odrodzenia Ojczyzny.  Można mieć większość w Sejmie przez pół roku, można mieć większość w Sejmie przez całą kadencję, można mieć Sejm na własność i można mieć własność Narodu Polskiego, ale nie będzie się nigdy miało Narodu Polskiego na własność.

Aktorzy są spaleni, szopkę można zamknąć. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie  ekskomunika na Rydzyka.   Pan Bóg wysłuchał  modlitw Polaków, Stolica Apostolska i Nuncjusz Apostolski w Polsce przemówili . Antypolski teatr dla okradanych i ubogich, spektakl udawanego sprzeciwu przeciwko ciemnym siłom okupującym Polskę od 17 września 1939 roku, pora zakończyć. Radio Maryja i Telewizję Trwam trzeba rozliczyć nie tylko z podatków, które powinny być zapłacone Rzeczpospolitej Polskiej, lub Republice Federalnej Niemiec przy dokonanych transferach środków finansowych w obcej walucie.  Nie będzie Greka ani żyda, Finanzamt  i organa kontroli skarbowej w Polsce pracują bez uprzedzeń i sentymentów, rzeczowo.

Konferencja Episkopatu Polski jest bogata wiedzą, która zaowocowała wypowiedzią Sekretariatu Stolicy Apostolskiej i Nuncjusza Apostolskiego, Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Kowalczyka.  Za komunikatem udostępnionym prasie i wytycznymi, które otrzymali z Watykanu Biskupi w Polsce, jest prawda gorzka, ponura i bardzo groźna. Jak miny i bomby zakładane przez wroga, które należy rozbroić. W imię Pokoju Bożego, dla Człowieka i dla Pana Boga. Chrystus  Zmartwychwstał, Nadzieja nasza i Ostoja w Bogu. Radujmy się. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.  Stefan Kosiewski, 6 kwietnia 2006 r. we Frankfurcie nad Menem http://sowa.beeplog.de/blog.pl?blogid=17379&sess=&categoryid=28142

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=301700
 http://benediktxvi.blox.pl    http://sowa.blogsource.com   http://sowa.patrz.pl http://sowa.beeplog.de/17379_95496.htm
Duch Święty może odmienić wszystko - powiedział premier Jarosław Kaczyński na XV pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.
nonsens
http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum/message/1106
czwartek, 05 lipca 2007
prof. R. H. Kozłowski,(neokatechumenat) popiera o. Rydzyka wytaczającego abpa Wielgusa przeciwko Papieżowi Benedyktowi XVI.

Offener Brief an den Heiligen Vater Banedikt XVI/ prof. R. H. Kozłowski,(neokatechumenat) popiera o. Rydzyka wytaczającego abpa Wielgusa przeciwko Papieżowi Benedyktowi XVI., dlatego winien przyjąć z pokorą te słowa:
Jan Paweł II. nieopatrznie raz jeden coś  powiedział  o pożytku płynącym z radia, a Szambo ma Ryja wykorzystuje ten fragment nagrania głosu Papieża jak  mannę z Nieba, darmowy i święty slogan reklamowy i nadaje go po kilkaset razy dziennie razem z cynicznym apelem prowokującym obłudnie prostych ludzi do szczodrych ofiar finansowych na rzecz zakonniczego radia, wytworu chorego człowieka, bo nie jest to radio Kościelne i nie ma prawa do używania tytułu: Radio Katolickie.  Zakonnik Tadeusz Rydzyk działa  na szkodę Kościoła Katolickiego i Narodu Polskiego, a ostatnim szkodliwym dla Polski działaniem tego człowieka było bezwarunkowe poparcie dla braci Kaczyńskich, żydokomunistów z KOR-u, Ludzi z Szafą Lesiaka w ich prywatnej drodze po władzę w Polsce, choć metryki chrztu tych ludzi nie widział w Magdalence, przy tzw. okrągłym stole, w kancelarii Wałęsy, przy antypolskiej prowokacji w Jedwabne, przy zapewnieniach przedwyborczych w Fundacji Batorego i przy powyborczych obietnicach w amerykańskiej ambasadzie,  w tajnych rozmowach z żydami na temat wielomilardowej kontrybucji, którą Lauder i Spółka z Holokost Industry chcą obciążyć Naród Polski.  Zakonnik przynosi Polsce wstyd: Prostactwo i Szambo ma Ryja. Papież Benedykt dawno już wzywał Episkopat Polski do oczyszczenia Kościoła. Episkopat nie może wymigiwać się od ukarania winnego grzechu działania na szkodę Kościoła. Episkopat Polski musi wystąpić w obronie Kościoła i Papieża.
Plemię żmijowe Szatana gra teczką aanpa Wielgusa - Rydzyk zwołuje na najbliższą niedzielę do Częstochowy na  antypapieską manifestację poparcia dla abpa Wielgusa - przeciwko Papieżowi Benedyktowi - wielotysięczny tłum prostych ludzi. Czy zakonnik Rydzyk  może w nieskończoność bezkarnie pogardzać prostym ludźmi? 
 
Niech Bóg ma w Opiece Szczerą Duszę Pana Profesora
Tekla Stańczyk


O.Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, nie występuje przeciwko Papieżowi Benedyktowi.
Autor , który twierdzi inaczej, jest prowokatorem, cynikiem i demagogiem klasyki komunistycznej.
Jan Paweł II, wielki Papież, twórca "Kompendium Wiedzy Nauki Społecznej Kościoła", wielokrotnie wspominał o potrzebie udziału Katolików, w zyciu społecznym i politycznym.
Dlaczego nie mamy prawa wiedzieć co dzieje sie w naszej Ojczyźnie, skoro stanowimy jej 99 procentową populację?!!
Czy Kościół Katolicki, nie miał prawa ingerować gdy hitlerowcy lub komuniści mordowali miliony ludzi?
Czy mamy pozwalać aby Polskę zamieniono na gubernię?
Wielki Papież Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał:
"..dziękuję Bogu , że jest takie radio, takie Radio, które nazywa sie Radio Maryja,,,,macie jeszcze wiele do zrobienia.."
"Plemię szatana ", właśnie zaatakowało wspaniałego, wielkiego Arcybiskupa Wielgusa, czy nie mamy prawa Go bronić i wyjawnić wszelkie manipulacje, którymi posługiwało się wspomniane 'plemię szatana'?
prof.Ryszard Henryk Kozłowski
----- Original Message -----
From: Ryszard Kozlowski
To: Ryszard Kozlowski
Sent: Wednesday, July 04, 2007 1:15 PM
Subject: Fw: [sowa] potrzebna pomoc finansowa dla Polskich Dzieci z Bialorusi; ani wolu, ani osla; Kadry w Malopolsce; kultura sracza w Czeladzi;THE JEWISH ARTS INSTITUTE (JAI);SZAMBO ma RYJA; PYTEL: Skandal w PZSzachu !
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/781
w rozumieniu teologii chrześcijańskiej SZATAN nie jest tylko mitologiczną personifikacją zła w świecie, ale istniejącym bytem
wtorek, 03 lipca 2007
SZAMBO ma RYJA - o. Rydzyk przeciwko Papieżowi Benedyktowi! Plemię Szatana gra teczką abpa Wielgusa

Dramatyczny list do papieża: o. Rydzyk krzywdzi prostych ludzi
"Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół" - pisze Tomasz Sakiewicz w liście do papieża Benedykta XVI. (...)
http://wiadomosci.onet.pl/1565201,11,item.html
15:22, lech.walesa1 , TVN - Radio Maryja
Link Skomentuj »
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/781
(...) Richtige Opfern von Vater Rydzyk sind jedoch nicht die beledigten von ihm Bischöfe, Journalisten oder Politiker. Die größte Schade tut er den einfachen Leuten, die glauben ihm, dass er im Name der Kirche spricht. Jede Kritik seiner Person stellt er als der Eingriff an der Kirche.   Aufgrund der Kanon 1364, 1369, 1373 des kanonischen Rechts  ermutige ich mich  um die Intervention wegen Handlung des Vaters Rydzyk zu bitten.
Tomasz Sakiewicz
Chefredakteur von "Gazeta Polska"
http://www.gazetapolska.pl/?module=messages&message_id=204
piątek, 08 czerwca 2007
Prof. dr hab. Ryszard H. Kozłowski: 21 wiek, to okres nowoczesnych technologii związanych z energetyka zasobów odnawialnych
----- Original Message -----
Sent: Friday, June 08, 2007 10:59 AM
Subject: Re: sowa magazyn europejski a jak panu ktos dolozy, a pan sie nie pozbiera, to czy pomoze to zydowi w szwecji, ktory udaje greka?

PT
Krzysztof Cierpisz,
Intrygowało nas w Krakowie, dlaczego Niemcy wycofali sie z energetyki jądrowej?
Nie mialem z tym problemem zadnych trudności aby go rozwikłać, bo przez kilka lat współpracy z energetyką europejska (COST522-projekt , w którym byłem członkiem komitetu zarzadzania badaniami) uzyskałem od kolegów po fachu wiarygodne informacje.
Zasoby uranu na świecie kończą się.Juz w chwili obecnej ponad 30% paliw  dla elektrowni jądrowych pokrywa sie z zasobów atomowych byłego Związku Radzieckiego i USA. Ten stan może trwać jeszcze przez 10 kolejnych lat. Potem cena paliwa jadrowego wzrośnie wielokrotnie. Przewiduje się, że zasoby uranu skończa się za 40 - 50 lat. Przypomnę, że koszty inwestycyjne budowy elektrowni jądrowej zwracaja się właśnie po takim okresie. Dlatego , prosze wybaczyć ale informacje o nowoczesnych technologiach, które sa domena wyłącznie energetyki jadrowej,mozna między wiersze włożyć. Bo 21 wiek, to własnie okres nowoczesnych technologii związanych z energetyka zasobów odnawialnych ( w tym geotermii).
Serdecznie pozdrawiając pozostaję mimo wszystko z wyrazami szacunku.
prof.Ryszard Henryk Kozłowski
Kraków, 8.06..2007r.
----- Original Message -----
From: SOWA
Sent: Thursday, June 07, 2007 1:36 PM
Subject: dlaczego Pan miesza?

jezeli Pan Prof. Szarlinski napisal krytyke Kaczynskich,
to po co Pan oslabia te krytyke, torpeduja ja uwagami na inny temat
 
odciaganie od tematu to zajecie dla glupich zydow i ubekow
prosze nie mieszac, bo Pan ostatnio przysylal zydowska propagande ksiedza
ktory przeszkadzal w wizycie Benedykta w Polsce
 
albo przysyla Pan swoje teksty o elektrowniach, czy o czym Pan chce
albo bawi sie Pan w zasmiecanie Polakom internetu
 
pozdrowienia
sk
 
 
 
----- Original Message -----
From: "Krzysztof Cierpisz" <Krzysztof.cierpisz@tele2.se>
Sent: Thursday, June 07, 2007 5:14 PM
Subject: Re: dlaczego Pan miesza?

> 1. Nie oslabielm a dolozylem
> 2. Jezli text o zydzie jest dla Pana propaganda czy rzczeczywyscie
> czymkolwiek
>     pozytwnym - to malo Pan rozumie.
> 3. O e  lektrowniach to napisal Szarlinski , ja jedynie odbilem bo dosyc
> tej ogupiajacej trucizny- prosze tylko przeczytac ponownie jego text.
>
> KC
>
>
>
> SOWA wrote:
> > jezeli Pan Prof. Szarlinski napisal krytyke Kaczynskich,
> > to po co Pan oslabia te krytyke, torpeduja ja uwagami na inny temat
> > 
> > odciaganie od tematu to zajecie dla glupich zydow i ubekow
> > prosze nie mieszac, bo Pan ostatnio przysylal zydowska propagande ksiedza
> > ktory przeszkadzal w wizycie Benedykta w Polsce
> > 
> > albo przysyla Pan swoje teksty o elektrowniach, czy o czym Pan chce
> > albo bawi sie Pan w zasmiecanie Polakom internetu
> > 
> > pozdrowienia
> > sk
> > 
> > 
> > 
> > ----- Original Message -----
> >
> >     *From:* Krzysztof Cierpisz <
mailto:Krzysztof.cierpisz@tele2.se>
> >     *To:* Krzysztof Cierpisz <
mailto:krzysztof.cierpisz@tele2.se>
> >     *Sent:* Thursday, June 07, 2007 12:51 PM
> >     *Subject:* 15. rocznica obalenia rzadu Olszewskiego
> >
> >     *+
> >     Szanowni Państwo
> >
> >     Popieram list Prof Szarlińskiego* *w sprawie oceny obecnych władz w Warszawie, które co raz trudniej nazwać polskimi .
Tak prezydent jak premier są politykami z nadania obcych sil - spłacając dług wdzięczności i zależności są gorliwi w spełnianiu obcych wymagań.
Kaczyńscy wpisani są w mechanizm politycznego wahadła zastosowanego w Polsce od 1989, a które ma na celu ciągle zmieniać władze ( kadry), tak aby nie było ciągłości tej władzy ani tez ciągłości jej odpowiedzialności wobec Narodu.
> >     Sukces Kaczyńskich - w wyborach - jest rezultatem nakazanego cofnięcia sie SLD ( podłożenia sie ).  Podobnie było ze zwycięstwem Buzka. Szkodliwe dla Polski decyzje  polityczne i gospodarcze
przenikają sie przez różne rządy . Dzięki temu wszyscy są niejako równo ubabrani i nikt nie będzie patrzył na ręce konkurencji bo  ona zaraz wyciągnie podobne pretensje, wiec lepiej siedzieć cicho.
> >     Kaczyńscy są na - pewien sposób - nawet gorsi dla Polski niż   najemnik żydziak Miller , bo też* *sytuacja jest dramatyczniejsza  a wymagania większe.
> >     Spolegliwość w stosunkach tak z Izraelem jak światowym żydostwem* *jest tu oczywistym lakmusem.*
> >    *
> >     Olszewski zaś to typowy schizofreniczny mason, który tak długocelebrował swe "przyzwoite " rządy, ze az przyszedł Bolek i go   przepędził. Typowe działanie programowo bezskuteczne - Olszewski  czekał aż będzie usunięty. To trochę tak jak panienka , która będąc na prywatce upiła sie aż do nieprzytomności a wiec nie pamięta, ze mieli z nią przyjemność wszyscy chłopcy ze wsi . Cnota zatem została zachowana*
> >
> >     *                                                    #*
> >
> >     *Prof Jan Szarliński* *wtrącił poza tym uwagi nt. */*"(patrz art.
> >     prof. Włodz.Bojarskiego pt. "Elektrownia atomowa Komu potrzebna",
> >    
www.snpp.pl <http://www.snpp.pl/>  link Ekonomia)"*/* i tu z tym
> >     sie nie zgadzam a protestuje.*
> >
> >     *Nie wolno bowiem odrzucać energetyki jądrowej - jak sugeruje prof  Szarliński* *(mniemam) bo nie wolno odrzucać postępu.  Możliwe , ze zdegenerowane umysłowo władze Bundesrepubliki wola wiatraki ( technika późnego średniowiecza) bardziej niz technikę nuklearną. No cóż naród niemiecki umiera - to smutne ale bezpieczne dla Polski. Dlaczego jednak należy robić to samo w
> >     Polsce co propagowane jest przez polityków niemieckich ( polityków  podkreślam) a nie expertow.
> >     Czemu nie czerpać wzoru z Francji? Czyż nie nasuwa sie tu myśl , ze polityka energetyczna państwa pokrywa z polityka prożydowską.
> >     Francja - generalnie - separując sie od polityki **judeo-a**nglosaskiej, zajęła stanowisko rozumne - tak w  konflikcie w walce z "terrorystami" jak i nakazem likwidacji technik nuklearnych.  Do tej pory - szczęśliwie - Francuzi nie są mięsem armatnim  judeo-anglosastwa ani tez nie pozbawiają sie niezależności energetycznej. Nie można tego samego powiedzieć o Polsce.
> >
> >     Zwalczanie techniki energetycznej nuklearnej leży w strategicznym interesie agresywnej polityki państwa Izrael.
> >    Energetyka jądrowa jest bowiem :*
> >
> >         *- 1.1. wielkim narzędziem rozwoju , które sprawia , ze   społeczeństwa "atomowe" rozwijaja sie szybko, a wrecz o duzo  za szybko anizeli ta koszerna prowincja na Bliskim Wschodzie jest w stanie pogodzic sie z tym.*
> >         *Zydzi są mało inteligentni - ale wiedza o tym - wiec nie mogąc **konkurowac z gojami w skoku wzwyż proponują im skok w  **dó* *ł* *.*
> >         *Wiedza dobrze , ze i tu goje będą od  nich lepsi i wskocza  tam w dziure jako pierwsi ( Goje **ł* *atwo kupuja).*
> >
> >         *- 1.2. krokiem w kierunku do produkcji broni nukleranej, a to niweluje monopol * *jaki na tym polu ma Izrael , który może nawet ukradł te bron  Rosjanom - w 100 procentach.*  *( no bo jeżeli żydzi są właścicielami 80% majątku Rosji , to dlaczego tak ważny atrybut władzy i bogactwa - jak bron nuklearna - miałby pozostać w rekach Putki?) Izrael ma plany swiatowego terroru i jezeli nie dokona akcj  samolikwidacji panstwa w Ziemi Swietej ( z przeniesieniem  ludnosci do Polski) to tylko wtedy , gdy bedzie mial wszelkie  atrybuty techniczne dajace mu przewage militarna nad innymi.
> >
> >         -  1.3. etapem rozwoju na drodze do energetyki wodorowej. Bez obecnej energetyki jadrowej nie da sie bowiem zbudowac  energetyki wodorowej. Technika rozwija sie bowiem krok po   kroku - nie inaczej. Do fabryk budujacych wspaniale samochody  trzeba bylo dojechac furmanka. Bez konia nigdy nie byloby samochodu. A kon tez byl niebezpieczny.  Mieszanie zas krowich odchodow i czerpanie z tej wiedzy  technologicznej - celem zbudowania nowych technik wodorowych  nie powiedzie sie.
> >         Spoleczenstwa takie skazane sa na wiatraki i tylko patrzec aby nie przestalo wiac.*
> >     *Prof Bojarski w w/w artykule podpiera sie - w swej argumentacji -  decyzjami likwidacji czy zaniechania budowy elektrowni  jądrowych w licznych krajach.
> >       Argumentacja ta jest zwodnicza i fałszywa .
> >     2.1. Kraje te są w zasięgu destrukcji umysłowej żydowskiej i robi  to co elity żydowskie w tych krajach im nakazują a co tu leży w  interesie Izraela. A nie zaś to co nakazuje rozum.
> >     2.2. Decyzje te popierane są i forsowane przez "siły  demokratyczne" a nie intelektualistów technologicznych. Elity  technologiczne na Zachodzie są zgodne przeciw wiatrakom a za  energetyka jądrowa. Likwidacja zaś energetyki jądrowej odbywa sie  droga socjologicznej manipulacji na globalna skale.
> >         Np. w Szwecji likwiduje sie elektrownie jądrowe - rok 2007 (wyrzucając w błoto miliardy dolarów) - na podstawie pospolitych referendów z lat 70 tych. Orężem "sil demokratycznych" są tu  ciotki  emerytki - rozkapryszone  "społeczeństwem wszelkiego dobrobytu i rozrzutności", a które dziś   już i tak nie żyją ale za to za grobu sterują niejako losem obecnego żywego społeczeństwa szwedzkiego.
> >         Dzisiejsze  społeczeństwo szwedzkie zeszło na psy i likwidacja energetyki jądrowej zakończy definitywnie erę Szwecji jako kraju przemysłowego. A nie     mając alternatywy unicestwi naród szwedzki biologicznie i cywilizacyjnie .
> >         Szwecja bowiem to nie tylko Volvo ale wpierwej ogrom przemysłu surowcowego , który jest uzależniony do taniej energii w dużych  ilościach.
> >         Podczas kiedy pospolitość szwedzka - ludzie bardzo mało   wykształceni - poszła na lep propagandy antynuklearnej to fachowcy  murem      pozostali przy  energetyce jądrowej. łatwo sie domyślać sie  jakie są tu proporcje głosów.
> >
> >     Jest smutne i przykre - **źle* *prognozuje Polsce - to, ze stanowisko "antyjądrowe" jest w Ojczyźnie  tak powszechnie popierane przez polskie  elity umysłowe - technologiczne -  a czym wyróżniają sie one    negatywnie od absolutnie odmiennych postaw  takich elit w krajach
> >     Zachodu.*
> >
> >     *Krzysztof Cierpisz*
Prof. Jan Szarliński: list do Polonii Amerykańskiej, gdyż tego zbioru nonsensów jakim jestem zalewany przez USOPAŁ

> >     Jan Szarliński wrote: Pozwalam sobie przesłać do wiadomości list
> >     wysłany przeze mnie do Polonii Amerykańskiej, gdyż uważam, że tego
> >     zbioru nonsensów jakim jestem zalewany ostatnio przez jej media
> >     nie można już pozostawić dłużej bez odpowiedzi.
> >     Pozostaję z poważaniem
> >     Prof. Jan Szarliński
> >
> >
> >
> >     Szanowni Panowie, Rodacy żyjący w Ameryce, Polscy Patrioci!
> >     Piszę do Państwa, gdyż uważam iż to co wyrażacie Państwo uparcie w
> >     swoich ostatnich, od dwóch lat, wystapieniach nie może pozostać
> >     bez odpowiedzi, chociażby bardzo krtótkiej, gdyz pozostawienie bez
> >     odpowiedzi tego co piszecie może utrwalać Was w pogladach w jakich
> >     tkwicie - ogromnie fałszywych.
> >     Otóż wiele na to wskazuje, iż rząd obecny nie działa w duchu
> >     polskiej racji stanu, a w interesie anglosasko-syjonistycznym,
> >     bardzo niebezpiecznym dla Ppolski i Narodu Polskiego. Przykłady są
> >     liczne:  zaangażowanie się w wojnę przeciw Irakowi i
> >     Afganistanowi, doprowadzenie do wrogich stosunków z narodami i
> >     pańswami słowiańskimi (Rosją i Białorusią) - oba te fakty są
> >     oczywistym przejawem służalczości względem agresywnych i
> >     globalistycznych światowych tendencji
> >     amerykańsko-angielsko-syjonistycznych, przy czym tarcza atomowa,
> >     wymierzoną oczywiście przeciw Rosji dla zdobycia przewagi
> >     militarnej nad nią, jest największym zagrożeniem dla Polski (i
> >     Czech), natomiast w kraju prowadzenie dalszej wyprzedaży majątku
> >     narodowego, co w dziedzinie gospodarki energetycznej jest
> >     szczególnie zabójcze dla polskiego interesu narodowego (patrz art.
> >     prof. Włodz.Bojarskiego pt. "Elektrownia atomowa Komu potrzebna",
> >     www.snpp.pl <http://www.snpp.pl>  link Ekonomia), brak pieniędzy
> >     na służbę zdrowia (3,8 % PKB!!! w 2007 r. - patrz Mies. Krak. Izby
> >     Lek., 2007 r.), niedofinansowanie szkolnictwa, obniżenie wskaźnika
> >     bezrobocia ale kosztem wypędzania Polaków za granicę do pracy,
> >     itd. itp.
> >     Przepraszam, że tak mówię: Państwo, obudźcie się, Polska jest
> >     prowadzona do zguby, a Wy wyrażacie peany pochwalne dla elit,
> >     które jedno co najlepiej robią to wprowadzają jakiś dziwny system
> >     totalitarny, nepotyczny, w którym - oprócz oczywiście roli dwóch
> >     bliźniaków Kaczyńskich - rola panów Olszewskiego i Macierewicza
> >     jest istotna. Wprost nie pojmuję jak Wielcy Patrioci za jakich
> >     Państwo uważam, nie możecie tego dostrzec.
> >     Załączam wyrazy należnego szacunku  dla Polonii zrzeszonej w
> >     USOPAL i  Jej  przywódców, szczególnie Pana Prezesa Kobylanskiego
> >     i Pana Inż. Skoryny
> >     Prof.dr hab.inż. Jan Szarliński, przewodniczący Stow. Nasza
> >     przyszłość Polska,
www.snpp.pl <http://www.snpp.pl>
> >
> >
> >    
usopal@netgate.com.uy <mailto:usopal@netgate.com.uy> wrote:
> >
> >     W imieniu Unii Stowarzyszen i Organizacji Polskich Ameryki Lacinskiej po raz
> >     kolejny i niezmiennie wyrazamy swoje poparcie dla patriotycznej dzialalnosci
> >     Pana Premiera Jana Olszewskiego i jego bylego Rzadu, a w szczególnosci dla
> >     Ministra Antoniego Macierewicza. Historyczna praca obu Panów - dazenie do
> >     prawdziwie suwerennej Ojczyzny przez oczyszczenie zycia politycznego w Polsce z
> >     agenturalnych wplywów nie moze, i na pewno nie odejdzie w zapomnienie.
> >
> >     Dziekujemy Wam za to!
> >
> >     Prezes Jan Kobylanski i Zarzad USOPAL
> >
> >
> >
> >    
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070604&id=po02.txt <http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070604&id=po02.txt>
> >
> >
> >     15. rocznica obalenia rzadu Olszewskiego
> >
> >     Urzeczywistnial prawdziwa suwerennosc panstwa polskiego
> >
> >     Traktuje moja obecnosc jako wielki zaszczyt. Tak jak powiedzial Antoni
> >     Macierewicz, uwazam, ze obchodzimy dzisiaj rocznice, która jest kontynuacja
> >     wszystkiego, co w nowoczesnej Polsce najpiekniejsze - tradycji walki o
> >     niepodleglosc i prawdziwa demokracje - mówil premier Jaroslaw Kaczynski na
> >     niedzielnej konferencji w Sejmie.
> >
> >
> >
> >     Kaczynski w swoim wystapieniu odniósl sie do historii, kiedy to idea Polski
> >     niepodleglej dochodzila do glosu. Jej narodziny widzi on w konfederacji
> >     barskiej, pózniej zwiazala sie ona z Armia Krajowa. W koncu, w latach
> >     osiemdziesiatych ruch "Solidarnosc" zsyntetyzowal tradycje walki o
> >     niepodleglosc i demokracje. Po roku 1989 wartosci te, zdaniem premiera, byly
> >     dla patriotów oczywistoscia, ale ich realizacja byla wtedy tylko pozorna. -
> >     Niepodleglosc byla wówczas, delikatnie mówiac, niepelna i daleka od
> >     doskonalosci, zagrazaly jej rózne tajne powiazania - stwierdzil Kaczynski.
> >
> >     Powolany w 1992 r. rzad Jana Olszewskiego mial, wedlug premiera Kaczynskiego,
> >     urzeczywistnic prawdziwa suwerennosc panstwa polskiego. Jego dzialania zostaly
> >     powstrzymane przez sily, które poczuly sie zagrozone przeprowadzanymi zmianami.
> >     - Dzisiaj próbujemy te idee podjac i wykonac. Nie byloby teraz Prawa i
> >     Sprawiedliwosci i tego rzadu bez tamtej próby powzietej przez ówczesnego
> >     premiera Olszewskiego - zakonczyl Kaczynski.
> >
> >     Obecny doradca prezydenta RP, Jan Olszewski, przypomnial, ze tworzyl swój
> >     ówczesny rzad w obliczu niewyobrazalnych trudnosci. Ale podjal to wyzwanie, by
> >     wskazac Polakom alternatywe, jaka sie wytworzyla. - Albo Polska beda rzadzic
> >     spadkobiercy komunizmu i Okraglego Stolu, albo my - tradycja niepodleglosci -
> >     stwierdzil.
> >
> >     Szef Sluzby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz podziekowal Olszewskiemu
> >     za to, ze jego inspiracja i koncepcja walki o niepodleglosc pozwolila skupic
> >     obóz patriotyczny wokól PiS. Wedlug Macierewicza, rok 1992 zmienil historie
> >     Polski - to, co mialo byc ukryte, stalo sie jawne. Ówczesny rzad sprzeciwil sie
> >     spiskowi, który chcial, aby Polska wladali ludzie Okraglego Stolu, a archiwa
> >     sowieckie mialy byc zamkniete. Dzisiejsze rzady PiS sa, zdaniem Macierewicza,
> >     owocem walki obozu patriotycznego o urzeczywistnienie tych zmian
> >     zapoczatkowanych przez Olszewskiego. Jak dodal, do ocalenia idei
> >     przyswiecajacej temu srodowisku przyczynila sie "gigantyczna praca ojca
> >     Tadeusza Rydzyka i zbudowanych przez niego mediów".
> >
> >     Wczorajsza uroczystosc w Sejmie upamietnila 15. rocznice obalenia przez sily
> >     postkomunistyczno-liberalne rzadu Olszewskiego. Bezposrednia tego przyczyna
> >     bylo wykonanie przez ówczesnego ministra spraw wewnetrznych, Antoniego
> >     Macierewicza, uchwaly Sejmu o ujawnieniu tajnych wspólpracowników Sluzby
> >     Bezpieczenstwa zajmujacych stanowiska w najwyzszych wladzach panstwa.
> >
> >     Jacek Dytkowski
> >       
> >     *
> >
> >     /W imieniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki
> >     Łacińskiej po raz kolejny i niezmiennie wyrażamy swoje poparcie
> >     dla patriotycznej działalności Pana Premiera Jana Olszewskiego i
> >     jego Rządu, a w szczególności dla Ministra Antoniego Macierewicza.
> >     Historyczna praca obu Panów - dążenie do prawdziwie suwerennej
> >     Ojczyzny przez oczyszczenie życia politycznego w Polsce z
> >     agenturalnych wpływów nie może, i na pewno nie odejdzie w
> >     zapomnienie. /
> >
> >     //
> >
> >     /Dziękujemy Wam za to! /
> >
> >     /  /
> >
> >     /Prezes Jan Kobylański i Zarząd USOPAŁ /
> >
> >     *
> >     *http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070604&id=po02.txt
> >     <
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070604&id=po02.txt>
> >     *
> >
> >     *  *
http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/d544298644d43a50

niedziela, 01 października 2006
Ukarać winnych ogołocenie polskiego Narodu z jego własności - oddać Polakom własność ukradzioną

Stefan Kosiewski, Prof. Ryszard H. Kozłowski, Barbara Jędrzejczak, Halina Wróblewska  - Kraków 2005

B I L A N S   O T W A R C I A      C Z Ę Ś Ć    I  , C Z Ę Ś Ć    II

prof. Ryszard Henryk Kozłowski,  mgr inż. Aleksander Nowak

(LIST OTWARTY DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI I PROKURATORA GENERALNEGO ZBIGNIEWA ZIOBRO oraz POSŁA ARTURA ZAWISZY PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DO ZBADANIA ROZSTRZYGNIĘĆ DOTYCZĄCYCH PRZEKSZTAŁCEŃ KAPITAŁOWYCH  I WŁASNOŚCIOWYCH W SEKTORZE BANKOWYM ORAZ DZIAŁAŃ ORGANÓW   NADZORU BANKOWEGO W OKRESIE OD 4.06.1989 do 19.03.2006)

----- Original Message -----
From: Ryszard Kozlowski
To: kulturzentrum-owner@yahoogroups.de
Sent: Sunday, October 01, 2006 4:53 PM

Dateien > Archiv 

NameGröße  
application/pdfBilans otwarcia _2.pdf
Prof. Ryszard Henryk Kozlowski, Mgr inz. Aleksander Nowak
105 KB

 

 

http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum/files/Archiv/

C Z Ę Ś Ć    I

Zbliżamy się do rocznicy przejęcia, przez pierwszą w historii powojennej, jak również    w trakcie szesnastoletnich przemian ustrojowych, koalicję narodowo-katolicką. Czy Prawo i Sprawiedliwość w sojuszu z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin spełni oczekiwania Narodu., który karmiony propagandą polskojęzycznych masmediów nie jest świadomy  w jakim stanie gospodarki  zostało przejęte nasze państwo, po komunistach  (SLD,  SDPl, UP) oraz liberałach z AWS i Platformy Obywatelskiej (dawnej Unii Wolności). Formą otwartego listu pragniemy zwrócić uwagę adresatom, że do tej pory nie została rozpoczęta procedura  wyjaśniającą największy przekręt dotyczący obecnego kryzysu gospodarczego, uważając jednocześnie, że ugrupowania partyjne, które doprowadziły do takiego stanu rzeczy,  powinny ponieść konsekwencje,  włącznie z ich delegalizacją.

 Gdy  przyjrzymy się sytuacji gospodarczej i społecznej naszego kraju po szesnastu latach tzw. transformacji ustrojowej, wyraźnie widzimy, że Polska znajduje się na kolejnym ostrym wirażu swej historii. Jaki jest bilans zysków i strat po tzw. przyspieszonej prywatyzacji oraz wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej?(1,2,3,4,5).

Istotę przemian gospodarczo-ustrojowych, po 1989 roku, dosyć dobrze oddaje sformułowanie "wielki przekręt". Przyczyna obecnego kryzysu gospodarczego tkwi właśnie w przekrętach, które miały miejsce w ciągu ostatnich 16 lat, gdyż w trakcie próby budowy kapitalizmu po komunizmie, w toku tzw. restrukturyzacji przemysłu po 1989 roku., prowadzonej przez ekipy rządowe różnych barw, doszło do prawie darmowej wyprzedaży większości narodowego majątku obcym inwestorom.

Okres ten to bezprecedensowe w skali świata, ogołocenie polskiego Narodu z jego własności. Nie byle jaki to przekręt, w którym majątek banków i przemysłu, został upłynniony za około 10 proc jego wartości. Na taką to ogromną skalę okradziono społeczeństwo, żeby zainkasować prowizje, stanowiące tylko mały procent wartości sprywatyzowanego kapitału.

Pozbawiona zysków (należnych już teraz zagranicznym właścicielom państwowa gospodarka staje się kapitalistyczną, choć w kraju zostają tylko dochody z pracy, czyli płace. Z obcym kapitałem i lokalną siłą roboczą (pracą), Polska staje się krajem, który niejako musi żyć z dnia na dzień, z "gołej" pensji. Możliwości zakumulowania własnego kapitału wyłącznie w oparciu o zarobki pracownicze (ciągle wielokrotnie mniejsze niż w innych krajach UE), są nikłe i równie małe (bez właściwej polityki państwa) są szanse na wyrwanie się z niefortunnej sytuacji, gdzie tylko praca jest własna.

W kontekście tych przemian własnościowych może nasunąć się jeszcze bardziej czarny scenariusz, mianowicie, że w "niekompletnym kapitalizmie" nie chodzi już wcale o relacje poddaństwa między Polakami, właściwie bez kapitału, oraz innymi narodami, które ten kapitał w większości przejęły. Istotą przemian ustrojowych nie jest więc uwolnienie Narodu, ale jego zniewolenie.

Prawdziwe skutki tych zmian w gospodarce, w jej systemie instytucji, mogą być w pełni zauważone, kiedy chora gospodarka znajdzie już wyraz w chorej polityce. Z gospodarką głównie w rękach zagranicznych można oczekiwać, że polityka też może przejść w ręce zagraniczne, gdyż bardzo trudno oderwać politykę od gospodarki. Wtedy raczej trudny do ogarnięcia fakt pozbawienia Narodu jego kapitału znajdzie już przełożenie na namacalny bieg życia politycznego.Znalazły się bowiem partie(SLD, UP, SDPl , PO,SD). które przystosują się do odmiennej rzeczywistości, wiążąc swój los z obcym kapitałem. Najłatwiej to przyjdzie tzw. liberalnym ośrodkom, których dotychczasowe działania pozwoliły obcemu kapitałowi wykluczyć z gry polski kapitał.

Plan Balcerowicza czyli brak planu i szans dla Polski

Siedemnaście lat temu ogłoszono Narodowi, że cała gospodarka jest do niczego. Należy więc dokonać prywatyzacji całej gospodarki, by po sprywatyzowaniu, poprzez lepsze zarządzanie sprostać panującej w kapitalizmie konkurencji. Wmawiano nam, że prywatyzowane zakłady warte są tyle, ile gotów jest zapłacić kupujący. Abstrahując od demagogi powyższego stwierdzenia, narzuca się podstawowe pytanie - do kogo została skierowana oferta sprzedaży?. Przecież nie do polskiego społeczeństwa, które było        i jest ubogie, i nie posiada własnego kapitału. Kto więc mógł być potencjalnym nabywcą prywatyzowanych zakładów. Formalnie kapitał obcy. Rodzime "elity" też nie dysponowały kapitałem. Okazało się jednak, że niektórzy niezbędny kapitał mogli pozyskiwać w bankach, przy przychylności “swoich”, nie wymagających koniecznych zabezpieczeń gwarancyjnych. Ze spłatą kredytów bywało różnie. "Wybrani przedstawiciele społeczeństwa" z tzw. “układów”, mogli też korzystać z przekrętów, wynikających z niedoskonałych przepisów , w wyniku których powstały afery: alkoholowe, tytoniowe, rublowe, FOZU, węglowe, spółek nomenklaturowych na obrzeżach i wewnątrz państwowych (społecznych) zakładów. O czym się mówiło, pisało ale nic ponad to. Dla ulżenia budowniczym polskiego kapitalizmu, tej awangardzie nowego systemu, doprowadzono do “zapaści" finansowej olbrzymią ilość przedsiębiorstw. W jaki sposób osiągnięto ten zamierzony cel? Sposób był prymitywnie prosty. Jak doskonale pamiętamy, firmy w PRL-u nie dysponowały własnym kapitałem. Bo trudno mówić o skromnym kapitale, umożliwiającym funkcjonowanie firmy z miesiąca na miesiąc. Kiedy brakowało na wypłatę zobowiązań wobec załogi, bank udzielał niskooprocentowany kredyt. Było to działanie rutynowe. W tej sytuacji wystarczyło dokonać blokady kredytowej, aby przedsiębiorstwo państwowe lub inną firmę, której właścicielem było państwo, będące jednocześnie ustawodawcą, doprowadzić przez to państwo do bankructwa.

W okresie tzw. przemian, zanotowano

pierwszy przypadek, w historii świata, aby państwo celowo doprowadzało do bankructwa swoją gospodarkę.
 Dokonano destrukcji na całej gospodarce, na gospodarce całego państwa. By nie pominąć w destrukcyjnym działaniu niczego, otwarto na oścież granice. Kazano gospodarce socjalistycznej, już mocno nadwyrężonej, konkurować  z gospodarką kapitalistyczną, mającą ogromne doświadczenie, zaplecze, potężne wsparcie tradycji i olbrzymi kapitał własny, uzupełniony otrzymanym za bezcen kapitałem banków państw Europy Centralnej. Przypomnijmy, nasza gospodarka zarządzana centralnie nie dysponowała własnym kapitałem, by o innych sprawach już nie wspominać. Otwarto rynek zbytu dla towarów produkcji zachodniej, nic nie dając     w zamian rodzimemu przemysłowi.

Stało się to normą i standardem polskich przemian ustrojowych, rozpoczętych przez ekipę Unii Wolności (T.Mazowiecki, L.Balcerowicz, J.Lewandowski) i kontynuowanych przez towarzyszy z SLD i UP w ramach układu po okrągłostołowego.

Oficjalne założenia tzw. planu Balcerowicza były skoncentrowane zasadniczo na trzech parytetach:

1. Zdławienie inflacji.

2. Wprowadzenie wewnętrznej wymienialności polskiej waluty.

3. Wprowadzenie praw rynkowych w gospodarce.

Dla zrealizowania powyższych założeń wprowadzono trzy czynniki:

a) lichwiarskie stopy procentowe w bankach,

b) wewnętrzną wymienialność złotego,

c) liberalizację przepisów celnych,

które zgodnie z założeniami praw rynkowych miały samoczynnie pobudzać polską gospodarkę będącą od wielu lat, między innymi na skutek stanu wojennego, w stanie recesji. Miała zadziałać niewidzialna moc praw rynkowych, pobudzając gospodarkę do wzrostu i konkurencyjności z innymi gospodarkami.

Ten plan zaczął realizować rząd, który będąc w imieniu Narodu, zastępczym właścicielem gospodarki, miał najświętszy obowiązek zadbać o powodzenie i stan posiadania państwa i wszystkich jego obywateli. Jaki mógł być efekt takiego planu, przy szczególnej specyfice polskiej gospodarki, osadzonej przez ostatnie dziesięciolecia       w strukturach RWPG i kierującej przede wszystkim swój produkt do wschodniego sąsiada, który także stał się bankrutem i mógł płacić rublową makulaturą, można było przewidzieć. Bankructwo gospodarki.

Jak wiemy na początku przemian, nie zbankrutowała cała gospodarka. Egzystencję mogła zachować energetyka, przemysł paliwowy, eksporterzy surowców posiadających wcześniej przetarte rynki zbytu (miedź, siarka). Katastrofa dotknęła całe gałęzie przemysłu, takie jak:

-przemysł metalowy,

-przemysł zbrojeniowy,

-przemysł pracujący na potrzeby budownictwa (fabryki domów, cementownie),

-prawie 100 proc. PGR i RSP,

-większość przemysłu rolno - spożywczego,

-górnictwo,

-hutnictwo,                                         

-przemysł        stoczniowy                                                                              

-marynarka handlowa i rybołówstwo,                                                                                

-przemysł tekstylny.

Wiele zakładów, dokonując ogromnego wysiłku, obroniło się w pierwszej fazie przemian ale podupadło w dalszej kolejności, bądź też boryka się z trudnościami do dzisiaj.

Komu i czemu miał służyć tzw. plan Balcerowicza. Rozumując logicznie, kiedy plan wprowadza rząd, powinien on służyć państwu i społeczeństwu. Wynika to z ustaw zasadniczych, którym rząd jest podporządkowany. W państwie prawa rząd nie jest oderwaną grupą ludzi i ekspertów, która może w sposób dowolny i tylko sobie znanymi metodami realizować, świadome tylko ugrupowaniu politycznemu, z którego się wywodzi, cele.         

Cele programu gospodarczego i metody sprawowania władzy, powinny być ściśle określone i muszą być one podporządkowane dobru państwa i Narodu. Czy tak było     w przypadku tzw. planu Balcerowicza, który realizowany był bez zasadniczych zmian przez wszystkie następne ekipy rządowe,  z pominięciem Rządu Premiera Olszewskiego,  który:

1) wstrzymał tempo patologicznej prywatyzacji,

2) powołał Policję Celną,

3) czynił starania w sprawie powołania Prokuratorii Generalnej (instytucji chroniącej interes państwa w procesach prywatyzacyjnych).

Wprowadzając powyższe zmiany do niedopracowanego i szkodzącego Polsce planu, który był realizowany przez poprzednie ekipy  (Mazowieckiego i Bieleckiego) rząd Olszewskiego staje się zagrożeniem dla porozumień "Okrągłego Stołu" i zostaje            w dramatycznych okolicznościach obalony.

Pretekstem do obalenia rządu Olszewskiego staje się wykonanie Uchwały Sejmowej (paradoksalnie!) dotyczącej lustracji, przed którą, jak dowiodło życie, nie można było uciec. Rząd Premiera Olszewskiego był jedynym rządem do chwili obecnej, który miał dodatni bilans w handlu zagranicznym i mniejszy deficyt od planowanego.

Szkolne błędy czy zamierzone działanie

Według dostępnych danych, wynika, że już w okresie stowarzyszeniowym z UE straciliśmy więcej majątku niż w wojnie z Hitlerem. Oblicza się, że straty Polski w wyniku niemieckiej agresji 1939 - 1945, wynosiły około 500 mld USD(można przyjąć, że przejęte przez ZSRR polskie ziemie z istniejącym na nich majątkiem stanowią stratę porównywalną), W wyniku akcesji do UE Polska straciła (wg. różnych źródeł) od 600 mld USD do 2 bln USD. W wyniku akcesji do UE i spłat długów Polska w latach 2004 - 2006, ponosi straty w wysokości ok. 80 mld USD rocznie (4). Trudno pojąć ekonomiczny sens tego stowarzyszenia i akcesji do UE, komu rzeczywiście ma on przysporzyć korzyści?  Czy możemy głosić poglądy, ze obcy kapitał odbuduje nam gospodarkę?. Taką okazję, w stosunku do Europy Centralnej, miały kraje Europy Zachodniej, w ciągu ostatnich 16 lat. Przecież kraje te w powojennym okresie (w latach: 1948 – 52), same korzystały z programu odbudowy Europy (w ramach programu USA, w tzw. „Planie Marshalla”, ogólna  suma pomocy uchwalonej w towarach i kredytach, wynosiła w całym okresie pomocy, 16,4 mld dolarów, co odpowiada, współcześnie, kwocie kilkuset mld dolarów).    

                                                                                                            

Obecnie o akcesji do UE wiemy, że w latach 2004-2006 Polska otrzymała 3,4 proc. wszystkich unijnych pieniędzy obiecanych naszemu krajowi (przemówienie premiera K. Marcinkiewicza w sejmie RP w styczniu.2006 roku.). Pamiętamy euforię premiera Marcinkiewicza po obietnicy przyznania przez UE wirtualnej kwoty 60 mld Euro, rozłożonej na okres 7 lat. Tylko Pan premier nie wiedział, że wg. ustaleń z UE Polska   w ciągu 15 lat musi zainwestować w ochronę środowiska 47 mld Euro, tzn. 3,13 mld Euro/rok (punkt 5 ,Traktatu Unijnego) a obok regularnych rocznych składek członkowskich w wysokości 1,58 mld Euro, płacimy już od 1998 roku 0,41 mld Euro na badania naukowe, 0,91 mld Euro na ochronę granicy wschodniej, 0,96 mld Euro do instytucji bankowych UE.

Sumując powyższe kwoty, otrzymamy 6,99 mld Euro (około 33,2 mld zł) płatności polskich do UE (wpłaty odbywają się w miesięcznych ratach w walucie ).

Jak już wcześniej wspomniano potencjał naszej gospodarki nie był imponujący, za co bez wątpienia ponoszą odpowiedzialność przywódcy PRL. Towarzysz Jaruzelski zafundował w 1981 roku Polsce dodatkowo 8 lat absolutnego paraliżu gospodarczego. Otrzymany spadek po komunistach w 1989 roku nie był imponujący, ale też nie był bez znaczenia. Posiadał wymierną konkretną wartość. W pewnych branżach występowały nowoczesne zakłady. Decydenci w 1989 roku: Balcerowicz i cały rząd Mazowieckiego mieli święty obowiązek zadbać o polski interes narodowy. Ta dbałość miała się objawiać decyzjami, które umożliwiłyby dźwignięcie gospodarki na wyższy poziom technologiczny, jednocześnie pomnażając wartość i prestiż polskiego przemysłu. Zadbano pieczołowicie o coś wręcz przeciwnego. Nasuwa się w tym momencie pytanie, kto był faktycznym autorem tzw." planu Balcerowicza", komu miał służyć i jak określić decydentów, którzy ten plan realizowali.

Rząd Mazowieckiego był zobowiązany zapewnić odpowiednie warunki rozwoju naszej gospodarce

 na początku przemian, bowiem konstytucyjnie za nią odpowiadał i z mandatu społeczeństwa pełnił obowiązki zastępczego właściciela.

Czy rząd Mazowieckiego i Balcerowicza:

-umożliwił wyjście polskiej gospodarki z zapaści ?,

-określił strategiczne kierunki rozwoju ?,

-zadbał o prawidłowy rozwój polskich gospodarstw rolnych ?,

-zadbał o rozwój tworzącej się polskiej przedsiębiorczości ?,

-stworzył właściwy Urząd Skarbu Państwa i dokonał uczciwej wyceny majątku narodowego przeznaczonego do prywatyzacji ?,

-zadbał o prawidłowy rozwój rodzimego handlu ?,

-zadbał o prawidłowy rozwój edukacji ?,

-zadbał o prawidłowe i sprawiedliwe rozliczenie odpowiedzialnych za stan naszej gospodarki po 45 latach PRL - u ?.

Nie, nie zadbał! Tych pytań można by postawić więcej. Cóż więc otrzymaliśmy w nagrodę w 1990 roku za pokojowe przejście z "demokracji socjalistycznej" do demokracji nie socjalistycznej. Otóż w nagrodę Naród za to, ze był grzeczny otrzymał terapię szokową, czyli tzw. plan Balcerowicza. Plan, który z założenia polegał na braku jakiegokolwiek planu dla Polski. Przygotowano za to plan dla swoich, polegający na przejęciu przez nich majątku narodowego.

 
1 , 2 , 3